Çok Satan Saatler

Teknolojik Erkek Saatleri

Teknolojik Erkek Saatleri

Teknolojik Erkek Saatleri

İnsanlar yıllar boyunca güneşe ve yıldızlara bakarak zamanı çözmeye çalışmış, tarih boyunca yıllar, aylar, haftalar ve günler gibi kavramları büyük dilimlerden küçük zaman dilimlerine taşımışlardır. Dakika ve saniyeler çağdaşlaştıkça hayatımıza girmiş zaman birimleridir. Ortaçağ sırasında yaşam düzeyindeki yükseliş takvim ve saatlerin önemini artırmıştır.

Birçok ünlü bilim adamı bu yıllarda zamanı ölçebilecek bir aracın icadı için çalışmalar yapmışlardır. Gerçek anlamda günümüzde kullanıma sokan C.Huygens tir.C.Huygens zaman ayarını sağlayan yaylı balansı Saat’in içine sokmayı başarmıştır. Akrep ve yelkovanın kullanımı ise bundan 15 yıl sonra 1690 yılında gerçekleşmiştir.

Osmanlı imparatorluğu döneminde 17 yy da İngiliz ve Fransız teknikleri kullanılarak ilk saat üretimi yapılmıştır. Yelek cebinde kullanıma başlanan saatler daha sonraları kolda kullanılmaya başlanmıştır. Saatin cepten kola geçişi 1810 tarihinde üretilen ilk kol saati ile olmuştur. Erkeklerde kol saatlerinin yaygın biçimde kullanılması ilk olarak 1914-1918 yılları arasında 1.dünya savaşına giden askerler tarafından olmuştur.

İlk olarak el ile kurmalı üretilen erkek kol saatleri daha sonraları 1922 yılında otomatik kurmalı olarak üretilmiştir. Günümüz de ise erkek saatleri teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak olağanüstü teknik ve modellerde istenilen renklerde üretilmeye başlanmıştır. Saat teknolojisinin ilerlemesi ile çok ince kol saatleri de üretilmiş olup kuvars’ın sağladığı olanaklar ile 4 mm kalınlığında ve çok hafif olarak kullanıma sunulmuştur.

Erkek kol saatleri farklı renk ve tasarımlarda, değişik kalınlık ve ağırlıklarda üretilerek erkeklerin beğenisine sunulmuştur. Cep telefonu teknolojisinin ilerlemesi ile son derece teknik donanıma sahip, internet özelliği bulunan telefon özellikleri taşıyan kol saatleri ileri düzeyde üretim yapan firmalar tarafından üretilmeye başlanmıştır.

Ürün başarıyla karşılaştırma listesine eklendi!