Çok Satan Saatler

En iyi Saat Markaları

En iyi Saat Markaları

Siz de kol saatim olmadan dışarı çıkamam diyenlerden misiniz? Halı saha maçında sürenin dolmasına ne kadar kaldı diye düşünüyor musunuz? Denizde veya havuzda saatin kaç olduğunu mu merak ediyorsunuz? Her ne kadar cep telefonları saat işlevini kısmen görse de bu ve benzeri durumlarda ihtiyacınızı karşılamıyor. İşkoliklerin vazgeçilmezi olan bu kozmetik aksesuarlar için saatmatik.com ekibi bir marka sıralaması yaptı.

En iyi Erkek & Bayan Saat Markaları

1- Rolex

Dünyanın her yerinde adını duyurmuş İsviçre merkezli saat üreticisidir. Kuruluşunun ilk yıllarında sadece kuyumcular tarafından satışı yapılan bu markanın çok sayıda taklidi bulunmaktadır. Rolex, 2003 senesinden beri Formula1 yarışlarının resmi zaman tutucusudur. Zengin iş adamlarının ve ünlülerin ilk tercihidir. Nakite dönüştürülebilen tek saat olarak bilinir.

2. Seiko

Saat dışında optik ve elektronik ürünler de imal eden Japon kuruluştur. İlgili marka sağlam ve dayanıklı bir yapıda mekanik saatler üretmektedir. Quatz (pilli) saatlerin mucididir. En popüler modelleri arasında Kinetic ve Titanium serileri bulunur.

3- Swatch

1842’den beri (İsviçre) hizmet veren Swatch grubun bünyesinde Tissot, Omega ve  Breguet gibi bilinir saat markaları da bulunmaktadır. Hafif, şık tasarımlı; dakik ve sessiz çalışması nedeniyle birçok kişinin ilk tercihi olmuştur. Fiyatların uygun olması da bu seçimde önemli bir etken olmuştur. En çok satan modelleri arasında irony serisi bulunmaktadır.

4. Patek Philippe

İlk kol saatini üreten marka olarak bilinir. İsviçre menşeli bu şirket 2000’li yıllara kadar sınırlı sayıda ve el yapımı saatler üretmiştir. Estetik açıdan büyük beğeni toplayan PP,  su geçirmez spor saatleri piyasasının lideridir.

5. Tag Heuer (İsviçre)

Özellikle gözlük camları ve saatleri yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. Carrera serisi en popüler modelleri arasındadır. IWC ile büyük rekabet içerisindedir. Akıllı saatlerinde birçok fonksiyon ve özellik yer alır.

6. Vacheron Constantin 

7. Bulgari (İtalyan mâlıdır.)

8. Casio (Japon)

9. Citizen (Japon)

Bunların dışında Fossil, Tommy Hilfiger ve Diesel firmalarının da lüks ve zârif saat üretimleri bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki saat tasarımları bir sanat eseridir!

Ürün başarıyla karşılaştırma listesine eklendi!